WSZYSTKO DLA DZIECI
PRZYSZŁOŚĆ   DZIECI
 

  Jesteśmy rodzicami dwójki dzieci. Starsze z nich - córka Mélanie - urodziła się 13 maja 2000 r. w Ouagadougou, stolicy Burkina-Faso. Jej braciszek Aleksandr urodził się 27 kwietnia 2005 r.
 
Ojciec rodziny jest właścicielem garażu z warsztatem, a matka sekretarką w projekcie dotyczącym rolnictwa. Staramy się zapewnić dzieciom jak najlepsze wykształcenie.
 
U nas podstawą wykształcenia dziecka jest ukończenie 6 klas, z których:

  • Dwie pierwsze nazywają się „kursem przygotowawczym”,
  • Dwie następne nazywają się „kursem elementarnym”,
  • A dwie ostatnie nazywają się „kursem średnim”.

Naukę rozpoczyna się w wieku 6 lat.
 
  Mélanie obecnie uczęszcza do prywatnej szkoły podstawowej zwanej „ASY” i jest na drugim roku elementarnej szkoły podstawowej, co odpowiada drugiej klasie kursu przygotowawczego.
 
W jej klasie jest 10 uczniów, gdyż szkoła została otwarta niedawno i liczy sobie dopiero 2 lata. Znajduje się w czteroizbowym mieszkaniu.
 
  Założycielka szuka większego lokalu, aby stworzyć sześć klas, co odpowiada cyklowi początkowemu, bo obecnie są tylko 3 klasy. Jeżeli za dwa lata nie znajdzie innego lokum, Mélanie będzie zmuszona zmienić szkołę, aby kontynuwować II rok kursu elementarnego i resztę. To, co zmotywowało nas do zapisania jej do tej szkoły, to ilość uczniów i jakość nauczania. Jeśli chodzi o inne szkoły, ilość może wynosić ponad stu uczniów w szkołach publicznych, a w pewnych szkołach prywatnych ponad 50 uczniów.

GŁÓWNA STRONA